
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Min Input Voltage | 2.7 V |
| Output Voltage | 33 V |
| Max Supply Voltage | 26.4 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Operating Supply Current | 6 µA |
| Max Input Voltage | 26.4 V |
| Number of Outputs | 2 |
| Max Output Voltage | 33 V |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 115
Distributors
pcbx
Unit Price$4.85059
Ext.Price$4.85059
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.85059 | $4.85059 |
| 10 | $4.16707 | $41.67070 |
| 25 | $3.78628 | $94.65700 |
| 50 | $3.44029 | $172.01450 |
| 100 | $3.12592 | $312.59200 |
| 300 | $3.02858 | $908.57400 |
| 500 | $2.93425 | $1467.12500 |
| 1000 | $2.84753 | $2847.53000 |
